Biblioteka Miejska w Łodzi partnerem IV Międzynarodowego Kongres Kultura Miasta Regeneracyjnego

22/04/2024

14-15 maja 2024 w EC1 w Łodzi odbędzie się IV Międzynarodowy Kongres Kultura Miasta Regeneracyjnego. Biblioteka Miejska w Łodzi jest partnerem tego wydarzenia.

Podczas Kongresu spojrzymy na kulturę jako na coś znacznie więcej niż tylko biznes, w koncepcji budowania miasta regeneracyjnego. Kultura nie tylko napędza zmiany, ale stanowi ukrytą siłę, której wpływ przekracza granice materialnych korzyści. To dusza miast, kształtująca przyszłość niezliczonych pokoleń.

Jedną z zaproszonych mówców podczas Kongresu jest dyrektor Biblioteki Miejskiej, dr Halina Bernat, która wystąpi z prezentacją „Regeneracja miasta w wymiarze społecznym - fenomen Biblioteki Miejskiej w Łodzi".

Kongres podzielony jest na trzy wątki tematyczne:

• Praktyki artystyczne - praktyki aktywistyczne (artysta, zmienia, miasto)
  • Instytucje kultury i kultura organizacyjna w procesie regeneracji miasta
  • Kultura przestrzeni i przyszłość dziedzictwa materialnego Łodzi

Udział w wydarzeniu jest darmowy – można zarejestrować się poprzez stronę: