Oferta

Funkcjonujemy od stycznia 2018 roku i jesteśmy największą instytucją kultury w Łodzi oraz drugą co do wielkości siecią biblioteczną w Polsce. Pracujemy nad unowocześnieniem naszych usług i dostosowaniem oferty bibliotek do potrzeb współczesnych odbiorców, dlatego organizujemy wydarzenia kulturalne, popularyzujemy czytelnictwo, edukujemy i wykorzystujemy nowe media. Stwarzamy przestrzeń dla działalności naszych czytelników i wspieramy inicjatywy oddolne, ponieważ biblioteka jest w naszym założeniu miejscem integrującym lokalną społeczność.

Nasza biblioteka to nie tylko regały z książkami. Oprócz gromadzenia, opracowywania i udostępniania księgozbioru i czasopism oraz multimediów (audiobooków), angażujemy się w wiele innych przedsięwzięć. Oto one.

• Organizujemy spotkania autorskie, imprezy literackie, wystawy i koncerty.
  • Udostępniamy naszą przestrzeń Czytelnikom na przygotowane przez nich wydarzenia. Jeśli chcesz założyć klub dyskusyjny lub przeprowadzić inicjatywę łączącą ludzi o podobnych zainteresowaniach, to biblioteka jest na to właściwym miejscem.
  • Przygotowujemy zajęcia i warsztaty dla grup zorganizowanych, m.in. przedszkolaków i uczniów; mamy także ofertę skierowaną specjalnie do seniorów.
  • W większości filli Czytelnicy mogą korzystać ze stanowisk komputerowych wyposażonych w drukarkę i skaner. Organizujemy też kursy informatyczne.
  • Stopniowo w każdej filii będzie udostępniany szerokopasmowy Internet.
  • Oprócz książek i audiobooków możecie wypożyczać u nas ebooki. Tutaj przeczytasz, jak to zrobić. Czytelnicy, wspólnie odnieśliśmy sukces - wyczytaliście milion stron w Legimi! Tym samym wyczerpaliśmy pulę i tymczasowo ogłaszamy przerwę w dostępności usługi. Pracujemy nad sfinansowaniem następnej transzy bezpłatnych stron.