Dzieciństwo to nie wyścigi - spotkanie z dr Marzeną Żylińską

Filia Nr 47

Biblioteka CZTERECH KULTUR ul. Brzeźna 10

Kategoria: spotkania

Zapraszamy na spotkanie z Marzeną Żylińską „Dzieciństwo to nie wyścigi. Od kultury nauczania do kultury uczenia się”. Będziemy rozmawiać o nowych metodach i materiałach, które można wykorzystywać w nauczaniu. Zajmiemy się także alternatywnymi nurtami w edukacji.

Na spotkaniu odwołamy się m.in. do 2 publikacji - „Życie to nie wyścigi” autorstwa Marzeny Żylińskiej oraz książki pod jej redakcją „Nurty edukacji alternatywnej w świetle wiedzy o procesach uczenia się”.

Dr Marzena Żylińska zajmuje się metodyką i neurodydaktyką. Propaguje wprowadzenie do szkół nowej, opartej na wnioskach płynących z neuronauk, kultury edukacyjnej. Pracuje jako wykładowca w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Toruniu. W licznych publikacjach i na seminariach promuje twórcze wykorzystanie nowych technologii w nauczaniu.