Spotkanie z Jakubem Ćwiekiem

Filia Nr 32

Biblioteka GDAŃSKA ul. Gdańska 8

Kategoria: spotkania
Jako mały chłopiec albo siedział na podwórku albo…. w bibliotece!

Zaczytywał się książkami z działu dla dorosłych. Teraz to jego książki są na naszych półkach, ale raczej nie powinny trafiać w ręce dzieci…
Zapraszamy na spotkanie z Jakubem Ćwiekiem do Biblioteki Gdańskiej.

Jakub Ćwiek – pisarz, stand-uper, scenarzysta, podróżnik. Debiutował zbiorem opowiadań „Kłamca”, który doczekał się pięciu kolejnych tomów i multimedialnego uniwersum. W 2007 roku ukazał się kryminał grozy „Liżąc ostrze”, a rok później horror „Ciemność płonie (aby go napisać spędził pół roku wśród bezdomnych na dworcu w Katowicach). Stworzył m.in. czterotomowy cykl „Chłopcy” (2012-2015) oraz dwutomowe „Dreszcz” (2013-2014) i „Grimm City” (2016-2017). Dziesięciokrotnie nominowany do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, zdobył ją w 2012 roku. Napisał też thriller „Szwindel” (Marginesy 2019), a z Adamem Bigajem „Bezpańskiego”. „Balladę o byłym gliniarzu” (Marginesy 2018), oraz thriller psychologiczny „Topiel” (Marginesy 2020), uzupełniony słuchowiskiem dla Storytel „Topiel: Dom w głębi lasu”. Współautor (wspólnie z Wojciechem Chmielarzem) słuchowiska „Skowyt” (Audioteka 2021). Zdobywca statuetki Golden Mic w Kategorii Najlepszy debiut w Internecie 2020. Autor powieści sensacyjnej „Drelich. Prosto w splot” (Marginesy 2021). Najnowsza książka „Panie Czarowne” ukazała się nakładem wydawnictwa SQN 1 września 2021.

-------
Spotkanie jest organizowane w ramach projektu „Biblioteka dla każdego”. Zgodnie z ideą projektu chcemy tworzyć biblioteki otwarte dla każdego, wolne od uprzedzeń, stereotypów i dyskryminacji. Chcemy, żeby każdy mógł się u nas czuć wyśmienicie i bezpiecznie.

-------
Projekt "Biblioteka dla każdego. Łódź, Gdynia, Kraków, Bergen - różne miasta, wspólna idea. Zwiększenie dostępu do kultury – modelowe rozwiązania polskie i norweskie" realizowany jest w ramach Działania 2 Programu Kultura finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.