600-lecie Łodzi w BMwŁ

17/07/2023

Przed nami intensywny weekend obchodów 600-lecia Łodzi. Biblioteka Miejska przygotowała z tej okazji atrakcje dla swoich czytelników. Oto co na Was czeka w weekend 29-30 lipca.

Zaczynamy od kalamburów z łódzkimi hasłami, następnie zapraszamy na turniej planszówkowy i quiz dla speców od Wiedźmina. Urodzinowy weekend kończymy Polowaniem na książki, czyli tzw. bookhuntem.

Łódzkie kalambury w MeMo!

29 lipca zapraszamy na udział w Kalamburach, podczas których pojawią się hasła związane z naszym miastem. Zbierzcie drużynę składającą się z maksymalnie 4 osób i zapiszcie się na wydarzenie poprzez stronę internetową Mediateki MEMO.

W zabawie może wziąć udział pięć drużyn. Dla zwycięzców przewidujemy ciekawe nagrody!

Quiz popkultorowy z wiedzy o Wiedźminie

Dla wszystkich fanów Wiedźmina przygotowaliśmy drużynowy quiz popkulturowy z wiedzy o świecie Wiedźmina. Przygotujcie się na wieloetapową rozgrywkę pełną pytań, zabaw i zwrotów akcji. A dla zwycięskiej drużyny nagrodą będzie najnowsza gra od Rebela Wiedźmin: Stary Świat.

Aby wziąć udział w naszym teleturnieju należy dobrać się w maksymalnie 2-osobowe drużyny oraz nadać im unikatowe nazwy! Zgłoszenia przyjmujemy poprzez stronę internetową MEMO.

Quiz będzie podzielony na kilka rund, podczas których każda z drużyn będzie mogła wybierać interesujące ją kategorie i zdobywać punkty odpowiadając prawidłowo na pytania. Ich formy będą rozmaite, dlatego musicie być gotowi na wszystko, również na odpowiedzi z ograniczeniem czasowym.

Konkursy odbędą się 29 i 30 lipca o godzinie 14.00

Turniej Gier Planszowych

Uwielbiacie gry planszowe oraz rywalizację? Będzie okazja nagrać się do woli!

Podczas wydarzenia odbędą się mini turnieje z podziałem na gry i kategorie wiekowe z nagrodami. Będzie można zagrać w gry o różnym poziomie trudności, m.in. Splendor, Drako, Wsiąść do pociągu, Doble.

Przy wsparciu Stowarzyszenia Miłośników Erpegów i Fantastyki oraz Gralni będziecie mogli poznać wiele ciekawych tytułów, zarówno popularnych, jak i bardziej lokalnych, z motywem naszego miasta.

Na zwycięzców czekać będą gry, a także, dzięki uprzejmości księgarni internetowej Gandalf.com, ciekawe książki.

Turnieje odbędą się w sobotę 29 lipca w godz. 10:00-18:00 i w niedzielę 30 lipca w godz. 12:00-16:00

Gra miejska - POLOWANIE NA KSIĄŻKI (BOOK HUNT)

Na zakończenie urodzinowego weekendu, 30 lipca, będziemy polować na książki! Na najbardziej gorące i poszukiwane tytuły tego lata.

W wyznaczonym obszarze w centrum miasta zostaną ukryte znaczniki. Lokalizacje i wskazówki do ich odnalezienia będziemy udostępniać etapami (co godzinę kolejne) poprzez specjalną aplikację do gry.

Celem gry jest odnalezienie znaczników - kto pierwszy ten lepszy! Odbiór nagród w Mediatece MEMO.

Uwaga! Przed wydarzeniem zdradzimy Wam część tytułów, które będzie można zdobyć w trakcie gry. Ostrzegamy, że do wygrania jest tylko jeden egzemplarz każdego tytułu!

Zapisy odbywają się na stronie www.memo.lodz.pl.  W formularzu wpiszcie również osoby towarzyszące, które będą z Wami walczyć o książki.

Wszystkie wydarzenia odbywają się w Mediatece MEMO. Szczegóły i zasady udziały w nich znajdziecie na stronie: https://memo.lodz.pl/wydarzenia