Academica w Bibliotece Tuvim i Gdańskiej

16/07/2021

Do naszych filii wjechało 3 448 419 książek i czasopism naukowych!

Aby je pomieścić, nie burzyliśmy ścian i nie anektowaliśmy przyległych bibliotekom budynków, nie angażowaliśmy stolarzy, aby zrobili nam nowe półki aż po sufit i nie zabraliśmy pokoi socjalnych naszym bibliotekarzom.

Tadam! Jak to zrobiliśmy?

Informujemy, że dla głodnych wiedzy czytelników przejęliśmy internetowe zbiory Biblioteki Narodowej Academica!

A tam jest co czytać, w czym szperać i z czego wybierać! Nieustannie zbiory Academiki rosną i puchną dla Was, powiększając się o ok. 2000 publikacji dziennie!

Teraz – jako nasi czytelnicy – macie możliwość natychmiastowego dostępu do publikacji ze wszystkich dziedzin wiedzy – oczywiście z poszanowaniem zapisów prawa autorskiego! Za pośrednictwem specjalnych terminali Academiki, każdy czytelnik ma swobodny dostęp do wszystkich zasobów BN, zarówno z domeny publicznej lub na wolnych licencjach, jak i ze zbiorów chronionych prawem autorskim.

Terminale te znajdują się w Bibliotece Tuvim i Bibliotece Gdańskiej. Warunkiem korzystania ze zbiorów chronionych jest zarejestrowanie swojego konta w systemie, co możecie zrobić w powyższych bibliotekach na podstawie karty bibliotecznej lub dokumentu tożsamości.

Więcej o Academice poczytacie tutaj:
https://academica.edu.pl/

Powrót