Biblioteka Kostka już otwarta!

20/04/2021

Zapraszamy Was do kolejnej odnowionej filii. Biblioteka Kostka przy Kostki Napierskiego 4 jest już otwarta dla czytelników.


Dzięki nowym oznaczeniom i oświetleniu, Bibliotekę Kostka widać już z daleka. Filia zyskała więcej przestrzeni, z okien zniknęły ciężkie rolety, przeniesiono też ladę i wyodrębniono kącik dla dzieci.


Po remoncie w Bibliotece Kostka przeważa biel, którą uzupełniają odcienie szarości oraz drewniane akcenty wyposażenia. Przy oknach - w strefie czytelni stanęły drewniane fotele w stylu retro z kolorowymi obiciami i poduchami oraz rośliny.


Biblioteka zyskała także dodatkowe miejsce - salę komputerową, która w przyszłości będzie przeznaczona do organizacji warsztatów i wydarzeń edukacyjnych.

Biblioteka Miejska w Łodzi przeznaczyła na remont filii przy Kostki Napierskiego 4 ponad 20 tysięcy złotych z środków własnych.To już dwunasta zmodernizowana filia Biblioteki Miejskiej w Łodzi. Do tej pory czytelnicy mogli korzystać z Biblioteki Otwartej, Przystani, na Kozinach, Dygresji, Reymonta, Rozgrywce, Słówka, Zagadce, Gdańskiej, Tuivim, Odysei a także biblioteki na Mackiewicza.

Kolejne modernizacje osiedlowych filii planowane na najbliższe miesiące będą dotyczyły biblioteki przy ul. Wróblewskiego 67, ul. Turoszowskiej 9A i ul. Rojnej 39.

Powrót