Czytaj Balladynę z Biblioteką

01/09/2020

W tym roku lekturą Narodowego Czytania będzie "Balladyna" Juliusza Słowackiego. W ramach akcji Biblioteka Miejska w Łodzi szykuje dla czytelników specjalne atrakcje, w wydarzenia z okazji Narodowego czytania Balladyny włączą się:

Filia nr 10 i 16 (ul. 11 Listopada 79) zorganizuje wspólne czytanie z zaangażowaniem mieszkańców Radogoszcza-Zachód oraz członków DKK zakończone poczęstunkiem i upominkami - 5 września godz. 11;

Filia nr 18 (ul. Wodnika 7) zaprosi na wspólne czytanie "Balladyny" 5 września o godz. 10;

Filia nr 19 (Żubardzka 3) we współpracy z Centrum Edukacji Kulturowej Na Żubardzkiej zaprosi na czytanie on-line z Grupą Teatralną 25. godziny z CEK; wydarzenie będzie dostępne na profilu facebookowym Fili nr 19 BMwŁ 4 września o godz. 14.00.

Biblioteka Otwarta (ul. Narutowicza 8/10) włącza w czytanie swoich czytelników, chętni mogą zgłosić się do biblioteki (1 i 2 września od 10 do 18) i nagrać swoje czytanie. Filmy zostaną później połączone w jeden fragment książki.

Filia nr 73 (ul. Piękna 35/39) zorganizuje głośne czytanie 5 września o godz. 10 - przed biblioteką,

Dodatkowo Filia nr 19 zaplanowała także prezentację multimedialną online dotyczącą "Balladyny" J.Słowackiego, przybliżającą sylwetkę i twórczość Juliusza Słowackiego raz ogólną analizę dramatu "Balladyna".