Dostaliśmy dofinansowanie!

01/03/2024

Chwalimy się, że otrzymaliśmy dofinansowanie na projekt Ludowe podwórka z przytupem!

Specyficzna historia Łodzi, jej niespotykany na światową skalę rozwój łączył się z napływem do miasta bardzo dużej grupy ludności wiejskiej, która jest kluczowa dla zrozumienia tożsamości tego miasta.

Projekt zakłada odkrycie ludowych źródeł łódzkiej tożsamości, opierając się na mikro-badaniach lokalnych społeczności, zamieszkujących 4 wybrane łódzkie podwórka – zarówno te śródmiejskie, jak i osiedlowe i ma charakter integrująco inkluzywny, interdyscyplinarny i wielopokoleniowy.

W ramach projektu planowany jest szereg działań kulturalnych i społecznych, animujących łódzkie podwórka i tworzące ich społeczności. Projekt będzie realizowany w Bibliotece Wolność, Bibliotece TUVIM, Bibliotece Rozgrywka i Bibliotece Bliskiej.

Z Programu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura ludowa i tradycyjna 2024 pozyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 20 000 zł.

Szczegóły już wkrótce!

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.