Ekologiczna gra w terenie

13/09/2021

W ostatnim dniu Festiwalu Łódź 4 Kultur odbędzie się międzypokoleniowy piknik pełen radosnej zabawy i tanecznych rytmów.
Biblioteka Słówka także dołączy do tego wydarzenia i zaproponuje Wam wyzwanie, które poruszy Wasze szare komórki i rozrusza ciała – RODZINNĄ GRĘ TERENOWĄ „4 x 4. EKOLOGIA W TERENIE"

KIEDY: 18 WRZEŚNIA W GODZ. 15.00-17.00
DLA KOGO: DOROŚLI PLUS DZIECIAKI W WIEKU 7+
GDZIE: U PODNÓŻA KOPCA KARSKIEGO

ZAPISY: bibliotekawarsztaty@4kultury.pl

Gra będzie łączyć idee głębokiej ekologii z ideą Festiwalu Łódź Czterech Kultur. Jej podstawą jest założenie, że głęboka ekologia opiera się na czterech filarach, podobnie jak Łódź opiera się na czterech kulturach, które mocno odcisnęły się w jej historii i wpłynęły na to, jak miasto obecnie wygląda i funkcjonuje. Chcemy połączyć ze sobą wiedzę z zakresu historii miasta, ekologii i literatury z aktywnością na świeżym powietrzu, a jednocześnie przekazać ideę wspólnoty różnych kultur i wspólnoty człowieka z przyrodą.

Na każdą z tras będą przypadały po trzy pytania/zadania, związane z tematyką ścieżki. Do gry będzie można przystąpić w dowolnym momencie. Czas trwania to maksymalnie godzina. Udział w grze będą mogły wziąć pojedyncze osoby lub całe rodziny.

Zapraszamy!