Festiwal Kamera Akcja po raz kolejny z Biblioteką Miejską

27/07/2023

W październiku odbędzie się 14. Festiwal Kamera Akcja, z którym od lat współpracujemy, i na który zapraszamy. Jak zawsze organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla kinomanów.

Ruszyła już sprzedaż karnetów na Festiwal. W ramach naszego wieloletniego partnerstwa posiadacze Fiszki mogą liczyć na specjalną zniżkę: za 139 zł będziecie mogli obejrzeć specjalnie wyselekcjonowane, odważne filmy, których projekcje odbędą się w budynku-historii – Szkole Filmowej w Łodzi (12-15 października 2023 r.) oraz w Muzeum Kinematografii, a także uzyskać dostęp do ekskluzywnych tytułów online, na platformie Think Film (16-19 października 2023 r.).

Więcej informacji o festiwalu znajdziecie tutaj: https://kameraakcja.com.pl/

Home Movie Days po raz drugi w Bibliotece Miejskiej.

Rozpoczęła się także druga edycja projektu „Home Movie Days”, który w ubiegłym sezonie wywołał niemałe poruszenie wśród łodzian! Również w tym roku mieszkańcy Łodzi i województwa mogą zgłaszać swoje domowe filmy zrealizowane na retro nośnikach (m.in. kasety VHS, taśmy 8 mm), a następnie obejrzeć je podczas publicznego pokazu w ramach „Filmowego Lata w Łódzkim”.

Organizatorzy projektu zapowiadają, że udział w nadchodzącej edycji „Home Movie Days” jest wyjątkową okazją dla osób, które chcą pobudzić do życia swoje archiwalne filmy, a dotychczas nie miały na to szansy!

Analogowe nagrania zostaną przeniesione do postaci cyfrowej bezpłatnie, a wybrane filmy będzie można oglądać 25-31 sierpnia 2023 również na edukacyjnej platformie Think Film!

JAK I DO KIEDY ZGŁOSIĆ SWOJE FILMY?

Materiały można zgłaszać do 7 sierpnia poprzez formularz online znajdujący się na stronie: https://kameraakcja.com.pl/home-movie-days/

Przyjęte do projektu zgłoszenia należy dostarczyć do wybranych filii Biblioteki Miejskiej w Łodzi lub wysłać na adres: Fundacja FKA, Łódź, ul. Tuwima 52/ lok. 4u, 90-021.

Lista bibliotek, do których można dostarczyć materiały:

TRAF (filia Nr 71, ul. Cieszkowskiego 11a)

Mediateka MEMO (filia Nr 29, ul. Moniuszki 5)

KOSTKA (filia Nr 26, ul. Kostki Napierskiego 4)

FERMENT (filia Nr 35, ul. Wróblewskiego 67)

ROZGRYWKA (filia Nr 14, ul. Powstańców Wielkopolskich 3)

GDAŃSKA (filia Nr 32, ul. Gdańska 8)

SŁÓWKA (filia Nr 15, ul. Boya-Żeleńskiego 15)

CZTERECH KULTUR (filia Nr 47, ul. Brzeźna 10)

WOLNOŚĆ (filia Nr 39, plac Wolności 4)

BLISKA (filia Nr 52, ul. Ketlinga 21)

TUVIM (filia Nr 63, ul. Tuwima 46)

filia nr 13 (ul. Rojna 39)

filia nr 57 (ul. Bartoka 27)

Przekazywane materiały powinny być odpowiednio zabezpieczone (np. zapakowane w kopertę z folią bąbelkową) i podpisane nazwiskiem, podanym wcześniej w ankiecie zgłoszeniowej. Zarówno oryginalne materiały, jak i ich zdigitalizowane wersje, trafią z powrotem do swoich właścicieli.