Kropka+Kreska w naszych bibliotekach

30/09/2021

W ramach tegorocznej współpracy Biblioteki Miejskiej w Łodzi z Festiwalem KROPKA+KRESKA Biblioteka OTWARTA i TUVIM zapraszają Was na kosmiczne warsztaty!

W Bibliotece Otwartej czekają na Was bezpłatne kosmiczne wydarzenia, na które obowiązują zapisy pod nr telefonu 571 553 049 lub e-mailem: filia_49@biblioteka.lodz.pl.

5 października (wtorek)

Kosmiczny wyścig

godz. 17.00-18.00

wydarzenie towarzyszące: warsztat z kodowania (10+)

prowadzenie: Łuksza Krawczyński/Paulina Płuciennik

miejsce: Biblioteka OTWARTA/KINDLOTEKA (ul. Narutowicza 8/10)

Nie musisz być adeptem nauk ścisłych, żeby nauczyć się kodowania. To umiejętność, która rozwija samodzielność i zdolność kreatywnego myślenia, a także przygotowuje do rozwiązywania problemów. Warsztaty z kodowania zostaną przeprowadzone z użyciem robotów Dash i Photon, mat do kodowania oraz tabletów. Będzie to nauka układania podstawowych komend i projektowania trasy.

6 października (środa)

Kosmiczne przygody

godz. 16.30-18.00

wydarzenie towarzyszące: gra w podchody (10+)

prowadzenie: Magdalena Szyburska

miejsce: Biblioteka OTWARTA (ul. Narutowicza 8/10)

Przeżyjesz z nami podróż w kosmos i poznasz warunki życia na innej planecie. Serdecznie zapraszamy do zabawy, która uruchomi Twoją wyobraźnię i pogłębi wiedzę na temat kosmosu. W czasie podchodów czekają na Was różnorodne zadania do wykonania związane z kosmiczną krzyżówką czy aplikacją kosmiczną i robotami. A wszystkie zadania będą prowadzić do efektu końcowego – stworzenia kosmicznego komiksu.

Dodatkowo w godzinach pracy Biblioteki OTWARTEJ na czas trwania Festiwalu Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA. Misja Kosmos (1-10.10), zostanie przygotowana „Kosmiczna czytelnia”, czyli wystawa wybranych książek, będących bohaterkami Festiwalu.

W ramach tegorocznej współpracy Biblioteki Miejskiej w Łodzi z Festiwalem KROPKA+KRESKA Biblioteka TUVIM zaprasza Was do wzięcia udziału w bezpłatnych twórczych warsztatach. Pamiętajcie, że obowiązują zapisy pod adresem: filia_63@biblioteka.lodz.pl lub pod nr tel. 574 410 063

7 października (czwartek)

Pierwszy krok w kosmos

twórczy warsztat (6-8 lat z opiekunami)

prowadzenie: Kamila Szpotańska/Anna Biniek

miejsce: Biblioteka TUVIM (ul. Tuwima 46)

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda spożywanie posiłków w kosmosie? Albo co znajduje się skafandrze astronauty i czy w przestrzeń kosmiczną kiedykolwiek poleciało jakieś zwierzę? Jeśli jesteście głodni odpowiedzi na te i inne pytania dotyczące kosmosu, to zapraszamy na warsztaty do Biblioteki TUVIM, gdzie w towarzystwie przepięknie ilustrowanych książek (i nie tylko!) razem zgłębimy tę wiedzę. W programie znalazło się również miejsce na masę kreatywnych aktywności związanych z konstelacjami i wymyślaniem własnych planet, więc dobra zabawa gwarantowana.