Festiwal Książki Obrazkowej

15/10/2020

Zapraszamy na Festiwal Książki Obrazkowej KROPKA+KRESKA, tegoroczna edycja pod hasłem "Sztuka uczuć" odbędzie się w Fabryce Sztuki w dniach 16-25 października. W programie znalazło się prawie 30 wydarzeń realizowanych zarówno stacjonarnie, jak i prezentowanych online.

Podczas trwania festiwalu będziemy mogli przyjrzeć się temu, jak kultura dla dzieci i młodzieży podejmuje tematy związane z uczuciami.

Festiwal KROPKA+KRESKA zaprasza na:

  • spotkania z autorkami książek,
  • warsztaty plastyczne i działania twórcze nimi inspirowane,
  • spektakle,
  • koncert,
  • opowieści,
  • warsztaty psychologiczne i ruchowo-taneczne,
  • a nawet spacer filozoficzny!

W programie znalazła się specjalna instalacja autorstwa Matyldy Sałajewskiej inspirowana tematem przewodnim festiwalu, na której znajdą się też książki, dotykające istotnych pytań związanych z uczuciami. Większość użytych tytułów znajdziecie także w naszych bibliotekach! Aby je znaleźć możecie skorzystać z katalogu online >> https://katalog.biblioteka.lodz.pl/.

Oprócz tego uczestnicy specjalnych spotkań organizowanych w ramach festiwalu przyjrzą się temu jak dorośli dzięki książce obrazkowej mogą rozmawiać o emocjach. Wśród festiwalowych gości znajdzie się m.in. Jiwone Lee, mentorka laureatów Bologna Ragazzi Award, która opowie o tym, jak koreańskie picturebooki podejmują temat uczuć. I nie tylko to spotkanie będzie okazją do refleksji o tym, jak nasza „geografia myślenia” wpływa na nasz stan emocjonalny.

W programie znalazły się warsztaty plastyczne dla dzieci w różnym wieku prowadzone z ilustratorkami i autorkami książek obrazkowych: Agatą Królak, Urszulą Palusińską, Kasią Walentynowicz, Heleną Stiasny (Alą Bankroft), Dominiką Czerniak-Chojnacką.

Specjalne, międzypokoleniowe warsztaty wokół swojej książki niewydanej w Polsce, a mocno związanej z historią Łodzi i sylwetkami zapomnianych włókniarek, poprowadzi Iwona Chmielewska.

Będzie ona także bohaterką spotkania adresowanego do osób zainteresowanych tym, jak picturebook wykorzystać w pracy z dorosłymi. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie podzieli się także Jolanta Liczkowska-Czakyrowa, terapeutka, współprowadząca w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej cykl spotkań „Picturebook i psychoanaliza”.

Szczegóły programu: www.festiwalkropkaikreska.com.

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny. Obowiązują zapisy mailowe bądź telefoniczne.

Powrót