Jesteśmy partnerem wydarzenia

VIII Salon Ciekawej Książki w łodzi


Zapraszamy na Salon Ciekawej Książki! Od 16 do 18 listopada mamy w Łodzi święto czytania! Impreza odbywa się w hali Expo Łódź, a jej tegoroczne motto brzmi
„Nie ma Polski bez literatury”.


Salon Ciekawej Książki jest strefą promocji dobrej książki, wymiany myśli, poglądów i dyskusji, miejscem spotkań literackich ze znanymi autorami i ludźmi kultury. Miłośnicy czytania będą mieli możliwość zapoznania się
z nowościami rynku księgarskiego. Będzie też można zrobić zakupy w specjalnej cenie.


Swoją ofertę pokaże 90 wystawców - polskie wydawnictwa, hurtownie książek, księgarnie, antykwariaty oraz instytucje kultury i stowarzyszenia związane z rynkiem książki w Polsce.

 

Podczas targów będzie można zapoznać się z bogatą ofertą wydawnictw prezentujących wszystkie gatunki literackie począwszy od literatury pięknej, sensacyjno-kryminalnej, popularnonaukowej i naukowej, literatury faktu oraz komiksu. Wydarzeniu będą towarzyszyć spotkania z autorami, wśród których znajdą się Michał Ogórek, Wojciech Chmielarz i Stefan Türschmitd (szczegółowa lista spotkań autorskich na stronie www.salonciekawejksiazki.pl).


Dla najmłodszych czytelników przygotowaliśmy warsztaty połączone z akcentami artystycznymi. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników i fanów gier planszowych nawiązujących do 100-lecia odzyskania Niepodległości. Zapraszamy również do strefy bookcrossingu, to okazja do znalezienia dla siebie ciekawej lektury, ale też podzielenia się nią z innymi. Ciekawym wydarzeniem będzie escape room poświęcony Józefowi Piłsudskiemu. Dla miłośników historii Łodzi w niedzielne popołudnie zostanie zorganizowany spacer z autorkami Przewodnika literackiego po Łodzi na który serdecznie zapraszamy.

 

Zapraszamy!

 

Miejsce:
• Hala Expo – Łódź, al. Politechniki 4

 

Godziny zwiedzania
• 2018-11-16 - od 10:00 do 18:00
• 2018-11-17 - od 10:00 do 18:00
• 2018-11-18 - od 10:00 do 17:00

Powrót