Książka na telefon i z dowozem

10/11/2020

Możesz zarezerwować książkę telefonicznie i indywidualnie umówić się na jej odbiór. Biblioteka Miejska w Łodzi będzie realizowała zamówienia z odbiorem własnym.

Wszystkie filie Biblioteki Miejskiej w Łodzi zostały zamknięte dla użytkowników 7 listopada, jednak w związku z dużym zainteresowaniem dotyczącym możliwości wypożyczenia zbiorów, uruchamiamy dla czytelników opcję wypożyczenia książki i odebrania jej po wcześniejszym kontakcie z biblioteką.

Wystarczy, że zadzwonisz do wybranej filii (telefony działają od poniedziałku do piątku w godz. 10-16) - dane kontaktowe znajdziesz w zakładce Znajdź filie i podasz tytuły książek, które chcesz wypożyczyć. Jeśli będą dostępne bibliotekarz poda termin odbioru zamówienia. Możesz wypożyczyć maksymalnie 10 książek z jednej filii, a na koncie mieć w sumie 15 egzemplarzy. Pamiętaj, że jeśli na Twoim koncie bibliotecznym jest kara za przetrzymywanie książek, najpierw musisz uregulować wpłatę.

Zwrot książek jest możliwy po wcześniejszym ustaleniu terminu z pracownikami biblioteki lub przy odbiorze kolejnego zamówienia, prosimy aby zwroty znajdowały się w opakowaniu (torbie papierowej bądź foliowej). Książki prosimy zwracać do filii, z której zostały wypożyczone, w wyjątkowych sytuacjach można je oddać do najbliższej biblioteki.

Dodatkowo uruchamiamy także książkę na dowóz. Oferta skierowana jest do osób z grupy ryzyka - powyżej 70 roku życia, które nie mają możliwości osobistego odbioru książek z biblioteki. Zamówienia składane drogą telefoniczną pod numerem 574 410 063, będą realizowane w dwa dni w tygodniu - we wtorek i czwartek według ustalonego cotygodniowego harmonogramu.

Przypominamy, że cały czas dla czytelników dostępna jest Szuflandia - samoobsługowa wypożyczalnia 24/7, która jest bezpieczną formą bezkontaktowego wypożyczania książek, aby z niej skorzystać wystarczy mieć Fiszkę. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: https://biblioteka.lodz.pl/aktualnosci/uruchamiamy-szuflandie

Powrót