Mamy dofinansowanie!

05/04/2024

Chcieliśmy się Wam pochwalić, bo jest czym!

Dostaliśmy dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Partnerstwo dla książki w wysokości 20250 zł na projekt "Inaczej byłoby to szare, nijakie", który będzie realizowany w trzech filiach Biblioteki Miejskiej w Łodzi: Bibliotece TRAF, Bibliotece Słówka i Bibliotece Czterech Kultur.

Projekt zakłada przybliżenie sylwetki Melchiora Wańkowicza poprzez połączenie sztuki i literatury. Ważnym elementem projektu jest powiązanie wiedzy o Wańkowiczu z atrakcyjną w formie pracą warsztatową, która w praktyczny i przystępny sposób wprowadzi odbiorców w życie i twórczość autora. Na projekt, który w sposób interdyscyplinarny promuje czytelnictwo, składają się warsztaty m.in. kolażu, mozaiki, płaskorzeźb, masek, kuferków podróżniczych i map świata oraz bale. Interesująca tematyka projektu zwiększy liczbę czytelników Biblioteki Miejskiej w Łodzi i powiększy budowaną wokół niej społeczność lokalną. Działania poprowadzą doświadczeni specjaliści, a udział w nich będzie bezpłatny. Projekt wpisuje się w 2024 rok, który został ogłoszony Rokiem Melchiora Wańkowicza w 50. rocznicę śmierci dziennikarza. Chcemy w przystępny, wyrazisty i barwny sposób wprowadzić odbiorców w świat Wańkowicza, bo „inaczej byłoby to szare, nijakie”.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”.