Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi

10/10/2020

Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi dla Katarzyny Gołębiowskiej z Biblioteki Rozgrywka!

Nagrody Prezydenta Miasta Łodzi przyznawane są raz w roku za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury oraz ochrony kultury na wniosek instytucji kultury, organizacji pozarządowych, szkół wyższych, Komisji Kultury Rady Miejskiej w Łodzi lub z inicjatywy Prezydenta. Na przestrzeni lat trafiły do ponad 350 osób. Wśród laureatów znaleźli się m.in. tacy uznani twórcy i ludzie kultury jak Stanisław Fijałkowski, Józef Robakowski, Anna Kuligowska-Korzeniewska, Paweł Edelman, Piotr Dzięcioł, Elżbieta Adamiak czy Andrzej Poniedzielski.

Tegoroczna Nagroda Prezydenta Miasta Łodzi za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury trafiła do Katarzyny Gołębiowskiej, bibliotekarki, edukatorki, animatorki kultury, realizatorki warsztatów i zajęć edukacyjnych dla dzieci i dorosłych.

- Ta nagroda nie jest wyłącznie moja, chcę podkreślić, że bez mojego zespołu nie stworzyłabym tego, co dziś mamy - mówi Katarzyna Gołębiowska, laureatka nagrody. - Z pewnością sprawdziłam się jako lider, który potrafi znaleźć potencjał i wykrzesać z niego jak najwięcej. Bardzo dziękuję za to wyróżnienie, które napędza mnie do dalszego działania i utwierdza w przekonaniu, że warto działać.

Katarzyna Gołębiowska jest związana z bibliotekarstwem publicznym od 10 lat. - Dzięki kreatywności i otwartości na nowe wyzwania, jej działania wychodzą daleko  poza ramy statutowej działalności bibliotek - mówi Paweł Braun, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Łodzi. - Katarzyna Gołębiowska wyróżnia się niecodziennymi pomysłami i wytrwałością w ich realizacji, posiada też wyjątkową umiejętność budowania zespołu.

Z inicjatywy Katarzyny Gołębiowskiej powstało wiele wydarzeń, które na stałe wpisały się w działalność Biblioteki, spotykając się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Łodzi, takich jak „Baby Book” – spotkania najmłodszych dzieci oraz ich opiekunów; „Bajkowanie” – otwarte warsztaty biblioterapeutyczne; „Ora Creativa” – warsztaty plastyczne dla dzieci prowadzone w języku angielskim przez Wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności; „Bibliotecznych pikników śniadaniowych”, na co dzień integrujących lokalną społeczność. Jest również inicjatorką projektu Ekologicznego Ogrodu Bibliotecznego, który powstał przy Bibliotece przy wsparciu Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, zaangażowaniu bibliotekarzy i lokalnej społeczności.

 

 

Powrót