Nauka, zabawa i integracja!

18/08/2022

Uczyć się można na wiele sposobów. Ale nie ma co ukrywać, że wiedza najlepiej wchodzi do głowy podczas… zabawy. Aktywnie spędzony z rówieśnikami czas sprzyja też nawiązywaniu dobrych relacji, a nawet długoletnich przyjaźni. Dlatego powstał innowacyjny projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni” dla dzieci i młodzieży z Ukrainy i Polski.

Вчитись можна по-різному. Але будьмо щирими, найкраще знання засвоюються під час ... забави. Час, проведений активно з ровесниками, сприяє утворенню гарних відносин, а навіть довголітніх дружб. Тому появився інноваційний проект «Бібліотека для кожного. Рівні. Різні. Важливі» для дітей та молоді з України та Польщі.

[PL]

W dwóch filiach Biblioteki Miejskiej w Łodzi – Bibliotece Otwartej i Czterech Kultur – odbywają się zajęcia, które umożliwiają dzieciom i młodzieży integrację oraz wspólną naukę i zabawę. Dzięki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i organizacji Save the Children, mamy do dyspozycji tablety, laptopy, interaktywne roboty Photon i wiele innych narzędzi, które pomogą młodym zdobyć nie tylko kompetencje przyszłości, ale również kreatywnie spędzić ze sobą czas.

Zaglądajcie na profile Facebook’owe Biblioteki Otwartej i Biblioteki Czterech Kultur. Znajdziecie tam wszystkie informacje o zajęciach, terminach i warunkach uczestnictwa.

Program sierpniowych zajęć w Bibliotece Otwartej:

• „Otwarta STEM” w Bibliotece Otwartej
    STEM to nowatorska forma edukacji przez zabawę, która łączy Naukę, Technologię, Inżynierię i Matematykę, a także stawia na doświadczanie, a nie zapamiętywanie faktów. Szczegóły i warunki uczestnictwa tutaj
  • „KODOWANIE start! - почати кодування” w Bibliotece Otwartej
    Photon to zabawka która rozwija swoje możliwości razem z Twoim dzieckiem. Robot posiada interaktywną historię, która motywuje dzieci do eksperymentowania i zabawy z robotem - ten, dzięki działaniom dziecka, otrzymuje nowe funkcje i możliwości. Szczegóły i warunki uczestnictwa tutaj.
  • „Mała plastyka - маленьке мистецтво”
    Cykl warsztatów plastyczno – literackich inspirowanych niezwykłym książkami „Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” Aleksandry i Daniela Mizielińskich czy „Brud” Moniki Utnik-Strugała i Piotra Sochy. Szczegóły i warunki uczestnictwa tutaj.

Program sierpniowych zajęć dla dzieci w Bibliotece Czterech Kultur:

• tworzenie zakładek decoupage
  • budowanie ręki robota
  • zabawy ruchowe
  • malowanie na torbach

Więcej o projekcie przeczytacie tutaj: https://www.biblioteka.lodz.pl/projekty/biblioteka-dla-wszystkich-rowni-rozni-wazni

--------

[UKR]

В двох філіалах Міської Бібліотека в Лодзі – Вібкритій Бібліотеці і Чотирьох Культур – відбуваються заняття, які дають змогу дітям з України та Польщі спільно вчитись, та бавитись, а відтак інтегруватись. Завдяки Фонду розвитку інформаційного суспільства і організації Save the Children у нас є планшетники, ноутбуки, інтерактивні роботи Photon і багато інших приладів, які дозволять молоді не лише здобувати нові компетенції, але й просто креативно та цікаво проводити час.

Заходьте на наші профілі у Фейсбуку: Відкрита Бібліотека і Бібліотека Чотирьох Культур. Знайдете там всю інформацію про заняття, терміни і умови участі в них.

Програма серпневих занять у Відкритій Бібліотеці:

• „Відкрита STEM” у Відкритій Бібліотеці. STEM це нова формула навчання через ігри і забави, яка об’єднує в собі Науку, Технологію, Інжинерію і Математику, а а також спитається на досвід, а не запам’ятовування фактів. Більше про заняття і умови запису за посиланням
  • „KODOWANIE start! - почати кодування” в Відкритій Бібліотеці. Photon це іграшка, яка розвиває свої здібності разом з дитиною. Він має інтерактивну історію, яка мотивує дітей до експерементування і забави з роботом – то дякуючи діям дитини робот отримує нові функції і можливості. Більше про заняття і умови запису за посиланням
  • „Mała plastyka - маленьке мистецтво”
    Цикл мистецько-літературних майстер-класів натхненних незвичайними книгами «Кудою до Yellowstone? Дика мандрівка національними парками» Олександри та Даніеля Мізеліньських або «Бруд» Моніки Утнік-Стругаль та Пьотра Сохи. Більше про заняття і умови запису за посиланням

Програма серпневих занять для дітей в Бібліотеці Чотирьох Культур:

• Створення закладок декупаж
  • Будова руки робота
  • Руханки
  • Малювання на торбах

Більше про проект знайдете тут: https://www.biblioteka.lodz.pl/projekty/biblioteka-dla-wszystkich-rowni-rozni-wazni

--------

Projekt „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni" jest realizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego w partnerstwie z Save the Children International ze środków Danmarks Indsamling oraz SCI.

Проект «Бібліотека для кожного. Різні. Рівні. Важливі» реалізується Фундацією розвиткуінформаційного суспільства у партнерстві з Save the Children International з фонду Danmarks Indsamling і SCI.