Nowa Miejscówka na Retkini!

04/03/2024

Nowa Miejscówka dla młodzieży otwarta na Retkini!

Biblioteka Miejscówka znajduję się na Retkini, na parterze wieżowca przy ul. Tomaszewicza 2. Jest to świeżo wyremontowana filia 22 Biblioteki Miejskiej, o profilu dziecięco-młodzieżowym. Dzięki udziałowi w projekcie FRSI Biblioteka dla wszystkich #Moje miejsce powstała tutaj specjalna „Miejscówka” dla młodzieży.

To oddzielna przestrzeń dedykowana młodzieży i zaprojektowana razem z nią. To miejsce, w którym można spędzić wolny czas, spotykając się z przyjaciółmi, odpoczywając lub uczestnicząc w licznych wydarzeniach. Powstała tutaj specjalna „ściana inspiracji”, która ma pobudzać i inicjować działania kreatywne młodych czytelników. Będzie także można pouczyć się i skorzystać z zaplanowanych zajęć edukacyjnych czy korepetycji.

Już w najbliższych tygodniach odbędzie się wiele wydarzeń dla młodzieży. Można będzie uczestniczyć w warsztatach DIY, komiksowych oraz w zajęciach przygotowujących do egzaminów ośmioklasistów i maturzystów. Będzie działał Młodzieżowy Klub Książki oraz Akademia Kompetencji przyszłości, która ma pomóc młodym ludziom efektywnie funkcjonować w dzisiejszym złożonym i dynamicznym świecie.

Na początek, aby bliżej się poznać planujemy „Miejscówkową posiadówkę” z pizzą i popcornem! Szukajcie informacji w zakładce Wydarzenia.

Biblioteka Miejscówka to ponad 200m2 powierzchni, oraz bogaty księgozbiór, liczący ok. 14 tysiące książek. Koszt remontu: ok. 40 tys. zł, w tym 15 tys. zł dofinansowane z projektu FRSI Biblioteka dla wszystkich #Moje miejsce.