„Nowosielski-Łódź-inspiracje"

22/09/2023

W czterech naszych filiach ruszył właśnie projekt „Nowosielski-Łódź-inspiracje”. Chcemy przybliżyć mieszkańcom Łodzi postać patrona roku 2023 – Jerzego Nowosielskiego. Zainspirować wszechstronną twórczością artysty związanego z Łodzią.

W ramach projektu odbędzie się wiele imprez, których ciekawa forma i interesujący bohaterowie zwiększą zainteresowanie tematem, i które zaktywizują społeczność lokalną.

Będą to warsztaty, zajęcia plastyczne, spotkania z twórcami inspirującymi się Łodzią, spacer. Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych.

Działania odbywać się będą w Bibliotece Rozgrywka, filii nr 16, filii nr 18 i filii nr 19. Prowadzą je przez twórcy, edukatorzy, prelegenci i znani specjaliści.

W najbliższych tygodniach odbędą się:

INSPIRUJ SIĘ ŁODZIĄ JAK NOWOSIELSKI, Spotkanie z Michałem Koterskim, 28.09. godz. 18.00. Biblioteka Rozgrywka (ul. Powstańców Wielkopolskich 3)

SPACER PO ŁODZI „ŚLADAMI JERZEGO NOWOSIELSKIEGO”, 30.09. godz. 11.30

INSPIRUJ SIĘ ŁODZIĄ JAK NOWOSIELSKI, Spotkanie z Michałem Kaźmierczakiem, 09.10. godz. 17.00.  filia 19 (ul. Żubardzka 3)

„MIŚ ŁAZĘGA”, czyli międzypokoleniowe warsztaty lalkarskie, 12.10., godz. 17.00. filia 19 (ul. Żubardzka 3)

INSPIRUJ SIĘ ŁODZIĄ JAK NOWOSIELSKI, Wernisaż Kacpra Zaorskiego-Sikory „Bałuty Pany i Panie”, 14.10., godz. 17.00. Biblioteka Rozgrywka (ul. Powstańców Wielkopolskich 3)

„MIŚ ŁAZĘGA”, czyli międzypokoleniowe warsztaty lalkarskie, 19.10., godz. 17.00. filia 18 (ul. Wodnika 7)

„MIŚ ŁAZĘGA”, czyli międzypokoleniowe warsztaty lalkarskie, 26.10., godz. 17.00. filia 16 (ul. Motylowa 13)

INSPIRUJ SIĘ ŁODZIĄ JAK NOWOSIELSKI, Spotkanie z Marcelem Szytenchelmem, 21.11. godz. 17.00. filia 18 (ul. Wodnika 7)

Więcej o projekcie: https://www.biblioteka.lodz.pl/projekty/nowosielski-lodz-inspiracje

------------------------------------------------------

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”