Otwieramy nową filię!

12/04/2018

W Dniu Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich otwieramy dla łodzian nową filię Biblioteki Miejskiej.

Biblioteka pod nazwą ”Otwarta” będzie czekała na użytkowników w dni robocze od godziny 9 do 20 oraz w soboty między 9 a 15. Wydłużone godziny pracy biblioteki oraz jej bogata oferta są sygnałem kierunku, w jakim rozwijać się będą pozostałe łódzkie filie. Przestrzeń, współdzielona z Centrum Opus, będzie sprzyjała kreowaniu i rozwijaniu postawy prospołecznej i obywatelskiej. Na gości czeka odświeżony księgozbiór, którego atutem są miedzy innymi liczne publikacje popularno-naukowe oraz bogaty zbiór audiobooków (w niedalekiej przyszłości pojawią się także e-booki).


W wydzielonej przestrzeni znajdą się sale przeznaczone do różnych aktywności – uczniowie będą mogli odrabiać lekcje i pobierać korepetycje, seniorzy brać udział w bezpłatnych kursach obsługi komputera, zaś szkoły i przedszkola korzystać z oferty przygotowanej przez pracowników dla grup zorganizowanych. W strefie rozrywki na użytkowników czekają stanowisko do gry w PlayStation oraz tradycyjne gry planszowe. 
Biblioteka „Otwarta” to także miejsce dla osób szukających przestrzeni do spotkania biznesowego, czy po prostu relaksu, gdzie w przyjaznym otoczeniu przy kubku kawy można porozmawiać lub przejrzeć najnowszą prasę.

Zapraszamy Was na Narutowicza 8/10 do korzystania i współtworzenia tego miejsca!

Powrót