Po Wolność zapraszamy do nowej filii

26/11/2021

Nowa filia Biblioteka Wolność już działa dla Was, Czytelnicy!

25 listopada otworzyliśmy uroczyście swoją najnowszą filię – Bibliotekę Wolność. Zajmuje ona rozległą powierzchnię w jednej z najstarszych łódzkich kamienic w centralnym miejscu miasta przy placu Wolności 4. W swojej stylistyce nowa biblioteka nawiązuje do historycznych kawiarnianych klimatów, które w tej kamienicy były zawsze obecne. Jest to miejsce stawiania pytań i szukania odpowiedzi na ważne, społeczne tematy.

Na półkach Biblioteki Wolność znajdziecie około 10 tysięcy książek i pięćset audiobooków. Księgozbiór tego miejsca jest zbudowany w oparciu o społeczny i wolnościowy profil biblioteki. Czytelnicy znajdą tu książki z pogranicza literatury – eseje, reportaże społeczne, dzienniki, wywiady, rozprawy, felietony, publicystykę oraz zaangażowaną literaturę piękną. Dostępne są tu także prenumeraty magazynów, czasopism i dzienników. W bibliotece przygotowano otwartą przestrzeń, przeznaczoną na spotkania i warsztaty, kącik dla dzieci, zachęcający do aktywnej zabawy oraz strefę młodzieżową.

Biblioteka Wolność stawia sobie za cel patronat nad rozmaitym działaniami związanym z kwestiami społecznymi i obywatelskimi. Będzie miejscem spotkania i dialogu również dla innych instytucji kultury, uczelni wyższych, organizacji pozarządowych – stowarzyszeń i fundacji, a także oddolnych inicjatyw społecznych.

Otwarcie BIBLIOTEKI WOLNOŚĆ uczcimy wieloma wydarzeniami. Szukajcie ich w zakładce naszej strony "Wydarzenia".