Rodzinny EKO piknik z Adamem Wajrakiem

09/09/2022

W najbliższe czwartkowe popołudnie nie może Was zabraknąć w Bibliotece TUVIM! Mamy bowiem nie lada gratkę nie tylko dla małych i dużych miłośników zwierząt i przyrody.

15 września o godz. 18 w Biblioteka TUVIM spotka się z Wami Adam Wajrak, który opowie o niezwykłej Puszczy Białowieskiej – ostatnim ocalałym fragmencie naturalnego lasu nizinnego w Europie.

Czym puszcza różni się od lasu gospodarczego?

Jakie zwierzęta mieszkają w puszczy?

Czy człowiek powinien ingerować w procesy, jakie zachodzą na tym obszarze?

Ale zanim posłuchacie puszczańskich opowieści przyrodnika, od godz. 15 zapraszamy na inne piknikowe atrakcje, m.in.:

• konsultacje ze zwierzęcymi behawiorystami,
  • rozmowy z wolontariuszami organizacji prozwierzęcych,
  • lepienie kul nasiennych dla ptaków,
  • wege poczęstunek.

Link do wydarzenia: Rodzinny Eko Piknik w Bibliotece Tuvim

Co? Rodzinny EKO piknik

Kiedy? 15 września 2022 od godz. 15.00

Gdzie? Biblioteka Tuvim, ul. Tuwima 46

Adam Wajrak – ur. 1972 dziennikarz „Gazety Wyborczej”, współpracujący z kanałem Planete Plus. Pisze głównie o ochronie przyrody i o zwierzętach, które są jego pasją od dzieciństwa. Od ponad 20 lat na mieszka w Teremiskach w Puszczy Białowieskiej o której ochronę zabiega. Autor kilku książek o tematyce przyrodniczej min „Wilków”, „Wielkiej księgi prawdziwych tropicieli”, a wraz z żoną Nurią Selva Fernadez „Kuny za kaloryferem”. Ponieważ lubi przemierzać świat na nartach był uczestnikiem wypraw polarnych na Svalbard i Grenlandię. W 2005 magazyn „Time” przyznał mu tytuł Bohatera Europy. Za działania na rzecz ocalenia unikalnej Doliny Rospudy, otrzymał nagrodę im Andrzeja Woyciechowskiego, a przez brukselski dziennik Europen Voice został uznany za jedną 50 osób które wywarły największy wpływ na Europę w 2007 roku. W 2014 został laureatem Nagrody Pracy Organicznej w Ochronie Środowiska im. Wojciecha Dutki. W 2019 otrzymał nagrodę im Andrzeja Wajdy oraz nagrodę Polskiego PEN Clubu im. Ksawerego i Mieczysława Prószyńskich.

--------

Piknik jest częścią projektu "Biblioteka dla każdego. Łódź, Gdynia, Kraków, Bergen - różne miasta, wspólna idea. Zwiększenie dostępu do kultury - modelowe rozwiązania polskie i norweskie", który realizowany jest od września 2020 do września 2022. Całkowita wartość projektu to 323 228,93 Euro, projekt został dofinansowany kwotą 274 744,59 Euro w ramach Działania 2 Programu Kultura finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz budżetu państwa.