Spotkanie z Dorotą Combrzyńską-Nogalą

25/08/2019

Zapraszamy na spotkanie z Dorotą Combrzyńską-Nogalą, autorką literatury dziecięcej. Adresatami wydarzenia są jednak dorośli, którzy chcą uczyć swoje dzieci empatii i tolerancji, a przy tym w mądry i przyjazny sposób przekazywać im wiedzę na temat wydarzeń historycznych, które nie powinny mieć analogii w przyszłości.

Pretekstem do rozmowy będą publikacje wydane w ramach serii Wojny Dorosłych – Historie Dzieci, wśród których znalazły się opowieści dotyczące wojny, mniejszości narodowych i przemocy. Mimo że od ostatniego konfliktu militarnego w Polsce minęły 74 lata, nasze dzieci ucząc się historii powinny uczyć się także wrażliwości na sytuację ludzi, którzy obecnie doświadczają wojny lub przemocy o nacjonalistycznym i ksenofobicznym podłożu.

Dlatego zapraszamy rodziców na spotkanie z autorką „Syberyjskich przygód Chmurki”, historii dziewczynki wysiedlonej z rodziną w 1940 r. w głąb Rosji oraz „Bezsenności Jutki”, czyli opowieści o dziecku mieszkającym w getcie łódzkim w okresie Wielkiej Szpery. Dorota Combrzyńska-Nogala opowie także o książce, którą dopiero przygotowuje dla swoich czytelników.

Rozmowę poprowadzi Ewelina Filipczak, szefowa Biblioteki Czterech Kultur.

Kiedy: 27 sierpnia, g. 18

Gdzie: Biblioteka Czterech Kultur, ul. Brzeźna 10

Powrót