Sypnęło nowościami na półkach!

21/09/2022

Już można wypożyczać nowości, które trafiły ostatnio do naszych filii - od literatury faktu i powieści, przez poradniki, audiobooki i komiksy, po lektury oraz książki dla dzieci i młodzieży.

Na uzupełnienie księgozbioru otrzymaliśmy od Biblioteki Narodowej dofinansowanie w kwocie 278 000,00 zł. Najnowsza edycja priorytetu „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych” realizowana jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Wybrane tytuły:

Filip Springer „Miedzianka. Historia znikania” / Charles Seife „Hawking, Hawking. Geniusz i celebryta” / Remigiusz Mróz “Nie ufaj mu” / Artur Domosławski „Wygnaniec” / Johan Tell „Cyklopedia. Wszystko, co musisz wiedzieć o jeździe rowerem” / Marcin Meller „Czerwona ziemia” / Guillaume Musso „Nieznajoma z Sekwany” / Katherena Vermette „Rodzina Strangerów”  / Katarzyna Bareja „Żaby w śmietanie czyli Stanisław Bareja i bliscy” / Jason Hickel „Mniej znaczy lepiej. O tym, jak odejście od wzrostu gospodarczego ocali świat” / Magdalena Rigamonti „Niewygodni” / Sławomira Kopra „PRL po godzinach” / Joanna Faber, Julie King „Jak mówić, żeby maluchy nas słuchały” / Małgorzata Czyńska „Witkacy i kobiety. Harlem metafizyczny” / Anna Dudzińska „Dubaj” / Joanna Tekieli „Dom na przełęczy” / Danielle Steel „Dziecinna gra” / Agnieszka Janiszewska „Owoce zatrutego drzewa” / Julia Furmaniak „Pensjonat na brzegu jeziora” / Aga Antczak „Adela nie chce umierać” / Anna Szczęsna „Ogród z widokiem” / Mary Higgins Clark „Cząstka mojego serca” / Marta Galewska-Kustra “Pucio uczy się mówić” / Ana Serna, Henar Íñigo „Pożegnaj lęk. Kraina emocji” / Barbara Supeł „ Co zrobi Frania? Asertywność” / Rafał Witek „Otwieramy sklepik” / Anita Głowińska „Kicia Kocia poznaje strażaka”  / Magdalena Witkiewicz „Banda z burej” / Dorota Milli „Powrót nad jezioro” / Katarzyna Bonda „Zimna sprawa” / Sue Watson „Kobieta z sąsiedztwa”  / Nicole Trop „Zaginiony chłopiec”.

Jeśli traficie na nie w naszych filiach od razu będziecie wiedzieć! Wszystkie zakupione zbiory były oznaczane w widocznym miejscu pieczątką „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.