TOUR PO BIBLIOTEKACH #10

28/07/2023

To już przedostatnia prezentacja naszych bibliotek w ramach #tourpobibliotekach.

Przypominamy, że cykl jest regularnie prezentowany na naszym Facebooku. Zachęcamy do śledzenia go, zostawiania polubień i komentarzy dla Waszych ulubionych bibliotek.

Biblioteka przy ul. Franciszkańskiej, filia nr 4, to jedna z naszych osiedlowych filii. Znajdziecie tutaj księgozbiór dla dorosłych i dzieci. Wśród tej pierwszej grupy popularnością cieszą się kryminały, literatura obyczajowa i biografie. Dzieci mają przygotowany swój kącik.

Główną część filii 22, przy ul. Tomaszewicza stanowi obszerny zbiór książek skierowanych do dzieci i młodzieży. Jednak biblioteka nie zapomina również o dorosłych czytelnikach i stale poszerza swoją kolekcję książek dla nich. Filia 22 to miejsce przyjazne dla odwiedzających ją uczniów i przedszkolaków, dla których organizowane są różne zajęcia i warsztaty.

Biblioteka Tatarak to idealne miejsce dla miłośników przyrody, dzięki swojemu uroczemu ogrodowi Tataraj na tyłach biblioteki, ale też zielonym akcentom w całej filii. W Tataraku znajdują się wydzielone sale dedykowane młodszym dzieciom i młodzieży z wieloma świetnymi książkami! W bibliotece regularnie odbywają się różne spotkania i warsztaty, w tym dla dzieci -  BAJRANKI, Bajki Cioci Tereni oraz Klub Czytelniczy Hermiony i Harry'ego i wiele innych!

Biblioteka przy ul. Zielonej, filia nr 28, to filia często odwiedzana i lubiana przez swoich czytelników filia. Dzięki różnorodności książek każdy może znaleźć coś interesującego dla siebie. Fani kryminałów znajdą ich tu naprawdę dużo. Z kolei miłośników planszówek ucieszą dostępne gry.

Filia 12, przy ul. Zachodniej, to jedną z naszych bałuckich bibliotek. Organizowane są tutaj cykliczne zajęcia dla szkół i przedszkoli, a w przestronnej przestrzeni dedykowanej dzieciom znajdują się książki, gry i zabawki.  To też przyjazne miejsce dla dorosłych i młodzieży, którzy również chętnie odwiedzają tę bibliotekę.

Biblioteka na Złotnie, filia nr 31, to jedyna nasza filia w tej okolicy. Rodzinna biblioteka z książkami dla każdego. Miejsce bardzo lubiane, ciągle przybywa tu nowych czytelników. W wakacyjne piątki organizowane są wydarzenia w ramach akcji Biblioteki w plenerze, które są idealną okazją, by spędzić czas w na świeżym powietrzu.  Poza tym odbywają się spotkania klubu brydżowego i różnorodne warsztaty, i zajęcia dla dzieci.