TOUR PO BIBLIOTEKACH #11

11/08/2023

To już ostatnia prezentacja bibliotek w ramach naszego #tourpobibliotekach.

Jeżeli jeszcze nie poznaliście wszystkich filii Biblioteki Miejskiej, zajrzyjcie na nasz Facebook, gdzie można cały czas znaleźć prezentacje poszczególnych bibliotek. Nadal zachęcamy zostawiania tam polubień i komentarzy.

Filia nr 39 to nie tylko wypożyczalnia książek w samym centrum miasta, ale przede wszystkim miejsce, gdzie dużo się dzieje - toczą się dyskusje, rozmowy, a czasem nawet spory! Biblioteka Wolność nie boi się trudnych tematów.

Wolność odwiedzają czołowi, polscy pisarze, intelektualiści, publicyści i dziennikarze. Społeczno-polityczny profil Wolności znajduje swoje odzwierciedlenie również w starannie wyselekcjonowanym księgozbiorze, którego główną osią jest literatura faktu - reportaże, eseje, publicystyka.

Biblioteka Retro, choć od jakiegoś czasu możecie podziwiać ją w nowym wydaniu, to jest to filia, która łączy nowość z tradycją. Przez ponad 60 lat działa w jednej lokalizacji i cieszy się stałym gronem wiernych czytelników.

W Retro znajdziesz duży wybór dobrych książek. Bez względu na to, czy preferujesz klasykę, literaturę popularną czy nowości, na pewno każdy będzie mógł wybrać lekturę dla siebie.

Filia nr 27 znajduje się na osiedlu Retkinia Zachód-Smulsko i jest jedyną biblioteką w tej okolicy. Dzięki swojej lokalizacji każdy poczuje tutaj domową atmosferę.

Jako biblioteka ogólna, ma w swoich zbiorach książki zarówno dla dorosłych, w tym duży wybór biografii i literatury pięknej oraz dla dzieci i młodzieży, dla których jest osobny pokój z dedykowanymi książkami.

Dodatkowo, co roku zespół filii aktywnie angażuje się w organizację Senioraliów.

Zapraszamy do fili nr 70 przy ul. Łącznej wszystkich tych, którzy znają już tę filię, ale również nowych czytelników! Warto odwiedzić tę bibliotekę, bo w ostatnim czasie przeszła całkowite odświeżenie księgozbioru.

Pojawiło się tu dużo nowych książek nie tylko dla dorosłych, ale też dla młodzieży i dzieci. Filia jest otwarta na czytelników w każdym wieku.

Biblioteka Ferment to nasza największa osiedlowa filia. Poczujecie tu ciepłą rodzinną atmosferę.  Odbywają się warsztaty dla dzieci i dorosłych. Każdy znajdzie coś dla siebie - DKK, Liga Rummikub, klub brydżowy czy konwersacje.

Ferment to też przestrzeń rozwojowa – odbywają się zajęcia z jogi, czy warsztaty oddechowe i medytacyjne.

Mediateka MeMo  - to jedyne takie miejsce w Łodzi! Połączenie tradycyjnych zbiorów z nowoczesnymi technologiami.

W MeMo każda sala ma swój oryginalny charakter i przeznaczenie. Wśród nich znajdziecie:  salę gamingową, kino Cinemo, Montażowanię, studio lektorskie, Legowisko,  studio fotograficzne, Multiversum, Bullerbyn czy Dysonans.

To przestrzeń, w której każdy bez względu na wiek znajdzie coś dla siebie: koncerty i spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Klub filmowy, warsztaty animacji, grafiki, muzyki, teatru i rękodzieła. Rozgrywki gier planszowych i wiele, wiele innych!