TOUR PO BIBLIOTEKACH #8

30/06/2023

Oto kolejna porcja bibliotek przedstawianych w ramach projektu #tour po bibliotekach.

Przypominamy, że cykl jest regularnie prezentowany na naszym Facebooku. Zachęcamy do śledzenia go, zostawiania polubień i komentarzy dla Waszych ulubionych bibliotek.

W Bibliotece Czterech Kultur znajduje się duży zbiór książek dla dorosłych, a także spora kolekcja książek dla młodych czytelników.

Filia prowadzi działalność warsztatową dla dzieci, zwłaszcza w zakresie historii Łodzi z uwzględnieniem różnorodności kulturowej w naszym mieście - tej historycznej i tej obecnej.

Organizuje również liczne popołudniowe spotkania dla dzieci i dorosłych. Aktywnie działa tu Klub DKK, Klub zielarski oraz "Klub Zręcznych łapek" - czyli popołudniowe zajęcia twórcze dla dzieci.

W bibliotece działa również Cyfrowe Centrum Edukacyjne, którego zadaniem jest wspieranie w nauce dzieci z Ukrainy (w ramach projektu „Biblioteka dla wszystkich. Różni. Równi. Ważni").

Filii 33 przy ul. Ossowskiego to biblioteka dla dzieci i młodzieży! To prawdziwy raj książkowy dla młodych czytelników, w którym znajdą wiele wartościowych i ciekawych pozycji.

W bibliotece wypożyczycie także gry planszowe, które dostarczą Wam mnóstwo radości i rozrywki. Ponadto, jest tutaj duża kolekcja audiobooków.

Dla dorosłych przygotowany jest mały kącik, gdzie można znaleźć interesujące książki do poczytania. A w słoneczne dni czekają na wszystkich leżaki.

Biblioteka TUVIM - to prawdziwa oaza spokoju i wytchnienia w samym centrum miasta. Tutaj znajdziesz wygodne huśtawki, na których możesz odpocząć wśród śpiewu ptaków.

TUVIM wyróżnia się ekologicznym podejściem, które jest widoczne zarówno w wydarzeniach, jak i w starannie wybieranych książkach, które trafiają na półki.

Widoczne jest również społeczne zaangażowanie zespołu filii, zwłaszcza w licznych wydarzeniach dla i o Ukrainie. Regularnie prowadzone są zajęcia języka polskiego dla Ukraińców.

Rozbudowany dział popularno-naukowy w Bibliotece Tuvim zachwyci miłośników psychologii, rodziców oraz wszystkich poszukujących wartościowych publikacji.

W okresie letnim serdecznie zapraszamy na zielone patio, gdzie można odpocząć i cieszyć się pięknem natury.

W filii nr 8 przy ul. Radlińskiej, niezależnie od tego, czy preferujesz powieści, literaturę popularnonaukową czy też książki dla dzieci, na pewno znajdziesz wiele dobrych tytułów.

Organizowane są także różnorodne warsztaty. Między innymi zajęcia komputerowe dla seniorów, które pomogą Wam ogarnąć technologiczne nowinki. A wszystkich, którzy kochają rękodzieło zapraszamy na spotkania szydełkowania.

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów planszówek - startuje kółko gier planszowych!

W Bibliotece Gdańskiej w Łodzi, już od wejścia czujesz autentyczny łódzki klimat wystroju z cegłą i charakterystycznym neonem. Wejście do części dla dzieci jest osobne.

W bibliotece znajduje się wyjątkowa sala Fajrant, dedykowana młodzieży! Znajdziecie tu wiele popularnych tytułów, w tym również hity booktoka. W czasie wakacji kamieniczne mury zapewniają chłodek, możesz tu odpocząć na pufach czy kanapie.

Odbywa się tutaj wiele regularnych interesujących zajęć, takich jak lekcje językowe prowadzone przez wolontariuszkę z Turcji czy warsztaty, np. z Falun Dafa.  Znajdziecie tu półkę z książkami w języku ukraińskim.