TOUR PO BIBLIOTEKACH #9

15/07/2023

Przedstawiamy kolejne pięć filii Biblioteki Miejskiej.

Przypominamy, że cykl jest regularnie prezentowany na naszym Facebooku. Zachęcamy do śledzenia go, zostawiania polubień i komentarzy dla Waszych ulubionych bibliotek.

Filia nr 13, przy ul. Rojnej to jedyna filia w tej części Łodzi!

Jest to jedna z najczęściej odwiedzanych filii osiedlowych i ma wielu czytelników. Znajduje się tu bogaty księgozbiór, w tym wiele ciekawych pozycji z zakresu publicystyki
i nauki.

Specjalny osobny pokój dla dzieci pełen książek na pewno zadowoli każdego małego mola książkowego.

Filia nr 74 mieszcząca się w Pionierze na Dąbrowie, to filia dla dorosłych, która cieszy się dużym uznaniem wśród czytelników. Ma swoich wielu stałych bywalców, którzy odwiedzają bibliotekę w poszukiwaniu książek.

Odbywają się tutaj spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

W bibliotece znajdziesz bogaty wybór dobrych książek, które są starannie dobierane, aby sprostać różnym gustom.

Wnętrze Biblioteki Przystań jest ozdobione w stylu przypominającym przytulną przystań z morskimi akcentami. To miejsce relaksu w ruchliwej części miasta.

Dla najmłodszych czytelników stworzony jest wyjątkowy kącik z uroczym namiotem, który jest świetnym miejscem do czytania i zabawy.

W Przystani możesz zatrzymać się na chwilę i odpocząć wśród książek czy poczytać w fotelu.

Filia nr 3 przy ul. Osiedlowej to niedawno odświeżona biblioteka, w której można poczuć się naprawdę jak u siebie.

Cieszy się dużą popularnością, szczególnie wśród najmłodszych czytelniczek i czytelników. Działa lokalnie i aktywnie współpracuje z okolicznymi szkołami i przedszkolami.

Biblioteka Kostka to rodzinna, przyjazna biblioteka, w której można skorzystać z ogromnej bazy książek, komiksów i audiobooków.

W Kostce nie brakuje też atrakcji i wydarzeń! Prowadzony jest Dyskusyjny Klub Książki czy cieszący się zainteresowaniem Klub Szachowy.

Kącik dla dzieci pełen jest książek i komiksów im dedykowanych. Najmłodsi czytelnicy mogą uczestniczyć w specjalnych zajęciach i warsztatach, jak zajęcia z programowania oraz STEAMu.

Biblioteka angażuje się również w projekty społeczne, między innymi - Strefa Aktywności Sąsiedzkiej, a także projekt "Biblioteka dla wszystkich. Równi. Różni. Ważni".