Tydzień Bibliotek - sprawdź, co szykujemy

07/05/2021

Z okazji Tygodnia Bibliotek filie Biblioteki Miejskiej w Łodzi zapraszają na wyjątkowe wydarzenia, spotkania i warsztaty. Sprawdź, co będzie się działo w najbliższym tygodniu 10-14 maja.

Filia nr 7, ul. Aleksandrowska 12

Dla młodzieży i dorosłych zaplanowano "Quiz wiedzy o Łodzi" - każdy chętny czytelnik wypożyczający jednorazowo co najmniej 5 książek będzie mógł odpowiedzieć na 3 pytania związane z Łodzią i w nagrodę otrzymać książkę. W zabawie można wziąć udział w dniach 10-14 maja.

Z kolei dzieci będą mogły wziąć udział w zabawie "Bajkowy Kuferek". z kuferka będzie można wylosować rekwizyt lub wizerunek postaci związanych z najbardziej znanymi, klasycznymi bajkami i baśniami. W nagrodę za odgadnięcie z jaką bajką kojarzy się wylosowany przedmiot każde dziecko posiadające przy sobie Fiszkę otrzyma drobny upominek. Dodatkowo za wypożyczenie jednorazowo co najmniej 5 książek otrzyma prezent książkowy. W zabawie można wziąć udział w dniach 10-14. maja

Filia 19, ul. Żubardzka 3

Przygotowała konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5-12 lat "Kogo znajdziesz w bibliotece?", regulamin konkursu na fb Biblioteki na Kwadracie.

Dodatkowo, na czytelników czeka bookcrossing biblioteczny "Przyjdź do biblioteki i zgarnij książkę" oraz  quiz "Czy znasz łódzkie biblioteki?", który będzie dostępny na fb Biblioteki na Kwadracie.

Biblioteka Kostka, ul. Kostki Napierskiego 4

W poniedziałek (10 maja) zaprasza na spotkanie autorskie z Katarzyną Kielecką-Masłochą, live rozpocznie się o godz. 18 na fb Biblioteki Kostka. Dzień później (12 maja) o godz. 17.30 rozpocznie się spotkanie autorskie z Anetą Krasińską.

W piątek (14 maja) w godz. 14-17 zaplanowano warsztaty "Ekotorba na książki". Zapisy na warsztaty: filia_26@biblioteka.lodz.pl.

Biblioteka Gdańska, ul. Gdańska 8

Wciel się w rolę nieustraszonego detektywa i rozwiąż Zagadkę ducha Książkożercy!

Biblioteka Gdańska jest w dużym niebezpieczeństwie! Po korytarzach grasuje żarłoczny duch, który od pewnego czasu wyjada książki. A ponieważ ekipa Scooby Doo rozwiązuje właśnie inną sprawę, bibliotekarze będą potrzebować pomocy innych nieustraszonych detektywów. Najwyższa pora dorwać tego książkożercę, bo inaczej w Gdańskiej zostaną puste regały.

W zabawie można wziąć udział w dniach 12-14 maja, w godz. 10-16, można dołączyć w dowolnym momencie.

Oprócz tego Biblioteka Gdańska przygotowała także drugą atrakcję, dzięki której obudzisz w sobie literackiego odkrywcę.

Masz swoje ulubione wydawnictwa? A może w ogóle nie zwracasz na nie uwagi, wybierając lektury dla siebie lub swoich dzieci? Jakkolwiek odpowiesz na te pytania, z pewnością potrafisz wymienić kilka nazw polskich wydawnictw.

Poprzez całotygodniową akcję “Znajdź nas w bibliotece” Biblioteka Gdańska zachęca czytelników do odkrywania tych mniej znanych, tak zwanych niszowych oficyn wydawniczych, których książki często nie stoją na wystawach sklepowych sieci księgarskich. Co w żadnym razie nie oznacza, że nie warto po nie sięgać. Przeciwnie! Bardzo często są to książki autorów nagradzanych lub nominowanych do prestiżowych nagród literackich.

Odwiedzając Bibliotekę Gdańską w dniach 10-14 maja, poznasz dostępne publikacje niszowych wydawnictw. Do udziału w zabawie niezbędny będzie telefon z aplikacją do skanowania kodów QR.