Uruchamiamy Szuflandię!

16/07/2020

Szuflandia - samoobsługowa wypożyczalnia 24/7 mieści się na rynku Manufaktury przy wejściu do kina.

Szuflandia jest dla każdego kto:
1. jest zarejestrowany w BMwŁ i ma ważną kartę biblioteczną - Fiszkę (można ją otrzymać w każdej filii, najbliższa to Biblioteka Gdańska przy ul. Gdańskiej 8).
2. nie przetrzymuje książek i nie ma nieuregulowanej kary.

Jak korzystać z Szuflandii:
1. Możesz wypożyczyć maksymalnie 2 książki.
2. Książki do Szuflandii należy zwrócić w ciągu 30 dni bez możliwości prolongaty.

Jak wygląda procedura wypożyczenia:
1. Zeskanuj kartę biblioteczną w czytniku - zbliż kod QR z Fiszki do czytnika.
2. Wybierz działanie: wypożycz.
3. Wpisz numer skrytki, z której chcesz wypożyczyć książkę albo wybierz tytuł z listy i potwierdź.
4. Drzwi skrytki z wybranymi przez Ciebie książkami otworzą się automatycznie. Uwaga! Otwarcie drzwi skrytki jest równoznaczne z wypożyczeniem książki. W przypadku pomyłkowego otwarcia skrytki należy wyjąć książkę i przeprowadzić procedurę zwrotu.
5. Wyjmij książkę i zamknij skrytkę.
6. Jeśli chcesz wypożyczyć kolejną, potwórz tę procedurę.

Jak wygląda zwrot książek:
1. Zeskanuj swoją Fiszkę - zbliż kod QR z karty bibliotecznej do czytnika.
2. Wybierz działanie: zwróć.
3. Zeskanuj kod QR książki - znajdziesz go na tylnej okładce.
4. Otworzą się drzwi pustej skrytki, umieść w niej książkę i zamknij drzwiczki.
5. Kiedy zamkniesz skrytkę, na ekranie wyświetli się potwierdzenie zwrotu.

Uwaga:
Do Szuflandii możesz zwrócić wyłącznie książki wcześniej z niej wypożyczone.
Zwrot książek, które zostały przetrzymane, spowoduje zatrzymanie dalszego naliczania kary, ale nadal masz obowiązek uregulować tę, która już została naliczona.
Jeśli Szuflandia ulegnie awarii, zwróć książki w terminie w Bibliotece Gdańskiej przy ul. Gdańskiej 8, aby nie zaczęła Ci się naliczać kara.

Na pytania dotyczące funkcjonowania Szuflandii odpowiedzi udzielą Ci pracownicy Biblioteki Gdańskiej (ul. Gdańska 8, tel. 574 407 032) w godzinach pracy tej filii.