Wakacje z przyrodą w Bibliotece TUVIM

09/08/2022

Nie trzeba wyjeżdżać daleko za miasto, żeby odpocząć na łonie przyrody. W betonowej dżungli nie brakuje ani ciekawych zwierząt, ani też terenów cennych przyrodniczo.

Chociaż na co dzień tego nie zauważamy, w mieście przyroda może zaskoczyć swoją dzikością i różnorodnością. Parki, miejskie lasy, rabaty, ale też łąki kwietne, a nawet zielone nieużytki tętnią życiem niemal przez cały rok. I między innymi o tym będziecie mogli się przekonać dzięki Bibliotece Tuvim, która przez cały sierpień zaprasza na cykl spotkań i warsztatów przyrodniczych w ramach projektu "Wakacje z przyrodą w Bibliotece Tuvim".

Poznaj swoje najbliższe otoczenie i spójrz na nie z perspektywy pszczoły bądź sikorki. Zobacz, jak zmienia się poprzemysłowy krajobraz miasta. Posłuchaj, jak żyją w Polsce wilki, dziki, lisy, jelenie - co im zagraża i jak możemy im pomóc. Wykonaj własnoręcznie bombę nasienną i rzuć ją tam, gdzie obecnie widzisz klepisko i gruz. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Przyjdź z rodziną lub przyjaciółmi i poznaj swoich sąsiadów z Centrum - może zrobicie coś wspólnie, aby zmienić na lepsze Wasze otoczenie?

Program mini festiwalu:

9 sierpnia

godz. 18:00 – łódzka premiera poradnika survivalowego Bartka Guentzla  „Schronienia. Jak zanocować w terenie” oraz spotkanie z autorem,

12 sierpnia

godz. 11:00 – warsztaty z sadzenia roślin,

20 sierpnia

godz. 11:00 – warsztaty robienia bomb nasiennych,

24 sierpnia

godz. 17:00 – warsztaty z sadzenia roślin,

26 sierpnia

godz. 11:00 – warsztaty robienia bomb nasiennych,

27 sierpnia – spotkanie z Konradem Malcem, ornitologiem i herpetologiem, autorem książki Myśliwce. Życie ptaków drapieżnych:

godz. 11:00 – spacer po najbliższej okolicy Biblioteki Tuvim, podczas którego będziemy szukać śladów dzikiej przyrody,

godz. 13:00 – rozmowa  o dzikich zwierzętach żyjących w miejskiej dżungli,

3 września – spotkanie z Michałem Figurą, tropicielem i badaczem dużych drapieżników:

godz. 11:00 – wykład o wilku,

godz. 13:00 – wykład o rysiu.

Spotkajmy się w Bibliotece Tuvim!

-------

„Projekt dofinansowano ze środków programu Miejski Program Mikrograntów 2022 Łódź finansowanego ze środków Budżetu Miasta Łodzi oraz przez Narodowy Instytut Wolności ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030 realizowanego przez Centrum OPUS.”