Wiele nowości w bibliotekach!

13/12/2023

Jak co roku w naszych bibliotekach pojawiło się ostatnio wiele nowości wydawniczych. Literatura faktu, powieści, poradniki, lektury szkolne, książki dla dzieci i młodzieży oraz audiobooki i komiksy. Jest w czym wybierać i każdy znajdzie coś dla siebie.

Na uzupełnienie księgozbioru otrzymaliśmy od Biblioteki Narodowej dofinansowanie w kwocie 353 500,00 zł. Najnowsza edycja priorytetu „Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych” realizowana jest w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Wszystkie zakupione zbiory są oznaczane w widocznym miejscu pieczątką „Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.