Wolność słowa mazanego - wernisaż wystawy

02/01/2020

Serdecznie zapraszamy na wernisaż prac Kacpra Zaorskiego - Sikory (Bałuty Pany i Panie) - Interwencje w przestrzeni "Bałuty Pany i Panie" oraz małe formy malarskie! :)


O autorze
Od dziecka zachwycony pięknem otaczającego go świata (szczególnie magicznych Bałut). Studia w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego na wydziale Grafiki i Malarstwa ukończył z wyróżnieniem w 2018 roku. W swojej twórczości czerpie chętnie z tego, co najbliżej, z tego co wydaje się najprostsze pozbawione wysublimowanej formy, gdyż wydaje mu się przez to najprawdziwsze. Mówi bez ogródek o kondycji współczesnego człowieka, o jego zmaganiach z rzeczywistością przy jednoczesnym poszukiwaniu duchowości i piękna, w takiej formie jaką nasuwa mu otaczający go świat. Wykorzystuje w tym celu zarówno medium malarskie, twórczość multimedialną, jak i interwencje w przestrzeni publicznej.


Od autora
Droga przez Bałuty to moje poszukiwanie prawdy. Zapisem tych poszukiwań jest twórczość artystyczna. Przesiąknięcie tym miejscem, wrośnięcie w nie przekłada się na moją sztukę, a ta w postaci napisów oraz instalacji wypełza na przepełnione historią bałuckie mury czy drewniane domy czekające na wyburzenie. Jest to refleksja nad otaczającą mnie rzeczywistością, której staram się być żywą częścią, nad jej przemijającym, nieoczywistym pięknem, którego tu doświadczam.

 

Kiedy: 11 stycznia, g. 18

Gdzie: Biblioteka Rozgrywka, ul. Powstańców Wielkopolskich 3

Powrót