Wpływamy do Portu!

12/12/2022

Wpływamy do Portu!

W pilotażowym programie Biblioteki Miejskiej w Łodzi, działalność zaczyna punkt biblioteczny w Porcie Łódź. Ruszamy 17  listopada i będziemy otwarci w każdy czwartek, piątek i sobotę w godzinach od 12:00-19:00.

Przygotowaliśmy dla Was miejsce, w którym nie tylko będzie można wypożyczać książki, ale również wybierać pośród pełnej gamy zajęć i warsztatów dla dzieci, dorosłych i całych rodzin. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie!

W naszej ofercie oprócz atrakcji książkowych, mamy zaplanowane także zajęcia plastyczne i rękodzielnicze, jak crafty zero waste – gdzie  będziemy uczyć się nadawać przedmiotom drugie życie i zwiększać naszą świadomość o zrównoważonym, ekologicznym stylu życia. Nasze warsztaty pomogą też w rozwijaniu zdolności manualnych i oczywiście – wyobraźni.

Jesteśmy  otwarci na naszych czytelników i ich potrzeby, dlatego zapraszamy Was do tworzenia z nami tego miejsca – chcemy, abyście mogli mieć głos w tym, jak ma wyglądać to miejsce i najważniejsze – jakie książki chcecie czytać!

Już w nadchodzącym tygodniu zapraszamy na:
Czwartek 1.12
14:00-16:00 – warsztaty sensoryczno-plastyczne dla dzieci „Palcem malowane” - malujemy na folii spożywczej
Warsztaty dla dzieci 5-12 lat. Młodsze dzieci zapraszamy z rodzicami.
16:00-18:00 – warsztaty dla dzieci - brokatowe tatuaże
Piątek 2.12
14:00-16:00 – Portowe Poczytajki, puzzle, kolorowanki - zapraszamy najmłodszych na zajęcia wypełnione zabawą
16:00-18:00 – warsztaty dla dorosłych - wieniec świąteczny