Yach Film Festiwal w Rozgrywce

29/11/2019

Zapraszamy na Przegląd polskich animowanych wideoklipów zgłoszonych do konkursu festiwalowego Polskich Wideoklipów Yach Film. Z okazji 30-lecia YFF zapraszamy na przekrój najznamienitszych polskich prac animowanych, stworzonych na przestrzeni lat 1989-2019. Zaprezentujemy najciekawsze teledyski z ostatnich lat oraz wszystkie krótkometrażowe klasyki. Pokaz z komentarzem i otwartą dyskusją.

Kiedy: piątek 6 grudnia od godz. 18

Gdzie: Biblioteka Rozgrywka, ul. Powstańców Wielkopolskich 3

Dzień później będziecie mogli obejrzeć wszystkie klipy z YFF Yacha Paszkiewicza - założyciela idei i patrona festiwalu, autora ponad 400 wideoklipów, nazywanego ojcem polskiego teledysku. Pokażemy najbardziej popularne teledyski i wiele nieznanych archiwalnych prac z trójmiasta. W programie: Waglewski, Maleńczuk, No Limits, Voo Voo, Jamal, Mozil, Śmietana, Auguscik, Warm Trio, Apteka, Oczi Cziorne, Kult, Kazik, De Mono, Elektryczne Gitary, Dr Misio, Bielizna, Big Cyc, The Wisdom Band i wiele innych mało znanych wideoklipów. Pokaz z komentarzem Jana Paszkiewicza Juniora - syna artysty.

Kiedy: sobota 7 grudnia od godz. 13

Gdzie: Biblioteka Rozgrywka, ul. Powstańców Wielkopolskich 3

Obydwa pokazy poprowadzą: Rozalia Paczkiewicz i Jan Yach Junior Paszkiewicz. Ponadto 6 i 7 grudnia na 3 stanowiskach komputerowych w Rozgrywce będzie dostępne wydawnictwo interaktywne Yacg Film Festiwal.