Zakończenie projektu EduDzieciaki

26/01/2021

Zakończył się cykl zajęć finansowanych przez Fundację Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach projektu EduDzieciaki. Podsumowujemy nasze osiągnięcia i efekty działań!

Zajęcia EduDzieciaków prowadzone były w specjalnie przystosowanej sali Pełzaki w bibliotece przy Ketlinga 21, później ze względu na obostrzenia były transmitowane on-line, na grupie facebookowej PEŁZAKI. Łącznie odbyło się ich ponad 100.

Wśród tych, które cieszyły się Waszym wyjątkowym zainteresowaniem znalazły się m.in. zajęcia z logopedii i jogi oraz bajko- i arteterapii. Chętnych nie brakowało także na zajęciach z czytania i liczenia poprzez zabawę.

Od momentu powstania sali, skorzystało z niej blisko 2 tysiące dzieci, nie tylko podczas zaplanowanych zajęć, ale również spędzając czas ze swoimi opiekunami.

Salą Pełzaki są zainteresowani nie tylko mieszkańcy Janowa czy Olechowa, ale także innych osiedli Łodzi. Obecnie sala jest zamknięta za względu na sytuację związaną z pandemią, jednak jak tylko będzie to możliwe zostanie otwarta, aby dalej mogła służyć naszym najmłodszym czytelników.

Projekt dofinansowano ze środków Fundacji BGK w ramach programu "Na dobry początek!"

Powrót