Biblioteka dla każdego

09/09/2020

Projekt "Biblioteka dla każdego. Łódź, Gdynia, Kraków, Bergen - różne miasta, wspólna idea. Zwiększenie dostępu do kultury - modelowe rozwiązania polskie i norweskie" realizują: Biblioteka Miejska w Łodzi, która jest liderem projektu, Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie oraz Bergen Offentlige Bibliotek - druga co do wielkości biblioteka w Norwegii.

Otrzymaliśmy na ten cel prawie 275 tysięcy Euro w ramach Działania 2 Programu Kultura finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz budżetu państwa.

W trakcie realizacji projektu, w efekcie wspólnych prac, powstaną nowoczesne strategie rozwoju, a pracownicy bibliotek będą mogli wziąć udział w szkoleniach i konferencjach naukowych. W oparciu o przeprowadzone badania na niepubliczności zostaną wypracowane modelowe rozwiązania nie tylko dla partnerów projektu, ale także do wykorzystania przez inne biblioteki w kraju i zagranicą.

Dla mieszkańców miast zostaną zorganizowane ciekawe wydarzenia m.in.

  • rodzinne pikniki,
  • spotkania z twórcami komiksów i pisarzami,
  • warsztaty z edukacji globalnej,
  • warsztaty kulinarne,
  • warsztaty dla dzieci o tolerancji,
  • pokazy dogoterapii.

Więcej informacji odnośnie projektu oraz planowanych wydarzeń znajdziesz na stronie www.bibliotekadlakazdego.pl

Projekt "Biblioteka dla każdego. Łódź, Gdynia, Kraków, Bergen - różne miasta, wspólna idea. Zwiększenie dostępu do kultury - modelowe rozwiązania polskie i norweskie" będzie realizowany od września 2020 do września 2022. Całkowita wartość projektu to 323 228,93 Euro, projekt został dofinansowany kwotą 274 744,59 Euro w ramach Działania 2 Programu Kultura finansowanego z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz budżetu państwa.

Powrót