Wolontariat

09/03/2018

Wolontariuszem w BMwŁ może zostać każdy, kto ukończył 13. rok życia. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do przedłożenia zgody rodziców lub opiekunów prawnych.

Osoby, które mają ochotę współpracować z nami na zasadzie wolontariatu prosimy o kontakt z Marią Rajpold: mailowy (maria.rajpold@biblioteka.lodz.pl) lub telefoniczny (42 231 59 51). Uwaga! Wolontariat lokalny zostaje zawieszony do odwołania z uwagi na obostrzenia związane z pandemią.

 

Biblioteka Miejska w Łodzi jest również organizacją goszczącą wolontariuszy Europejskiego Korpusu Solidarności w ramach projektów wolontariatu finansowanych z programu Erasmus+.

Uczestniczymy w programie od 2007 roku. Do tej pory w naszej bibliotece pracowało z nami 35. wolontariuszy z następujących krajów: Francja, Turcja, Hiszpania, Włochy, Słowenia, Gruzja, Serbia, Rumunia, Austria, Niemcy, Rosja, Macedonia, Belgia, Holandia.

Wolontariuszki, z którymi współpracowaliśmy do czerwca tego roku, brały udział w projekcie Create your lifebook koordynowanym przez przez Fundację Instytut Działań Twórczych finansowanym z programu Erasmus+, były również uczestniczkami inicjatywy Europejski Korpus Solidarności.

Wolontariusze przygotowują spotkania oraz wydarzenia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W ramach tych inicjatyw edukują, popularyzują czytelnictwo, prowadzą konwersacje i współpracują z lokalną społecznością, równocześnie zdobywając wiedzę i doświadczenie, z których skorzystają po powrocie do swoich krajów.

We wrześniu 2020 r. współpracę z BMwŁ rozpoczęli kolejni wolontariusze. Gdzie ich spotkacie? Zobaczcie poszczególne filie, w których najczęściej pracują:

Biblioteka Rozgrywka - Carla i Adele z Francji,

Biblioteka Tuvim - Valeria z Ukrainy,

Biblioteka Otwarta - Andreea z Hiszpanii.

BMwL-3.06.2019-regulamin-wolontariatu-1.pdf

Powrót