Konkurs z nagrodami! Napisz opowiadanie

23/04/2021, godz. 08:54
Kategoria: konkursy

Biblioteka Miejska w Łodzi  zaprasza do udziału w konkursie literackim „Międzywymiarowe przygody Zuzy i Antka”.

Konkurs jest skierowany głównie do młodzieży, ale ma charakter otwarty. Mogą w nim wziąć udział „teamy” pisarskie, złożone z grupy przyjaciół czy członków rodziny. Zadaniem konkursowym jest napisanie opowiadania. Jego głównymi bohaterami są nastoletni Zuza i Antek, którzy przeżywają w Łodzi wykreowane przez autorów „wielowymiarowe” przygody w czasie i przestrzeni.

Punktem wyjścia wszystkich konkursowych opowiadań jest wspólny wstęp. Jego treść zamieszczamy poniżej oraz w załączniku nr 1.

Jest o co walczyć, bo za pierwsze trzy miejsca w konkursie Biblioteka przewidziała nagrody rzeczowe w postaci

• tabletu,
  • czytnika e-booków,
  • oraz powerbanku.

Dodatkowo, 10 najwyżej ocenionych przez Jury konkursowe prac zostanie wydanych przez wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi w formie książki.

Publikacja ukaże się również w formie słuchowiska, a opowiadania stworzone na potrzeby konkursu będą inspiracją do stworzenia  gry miejskiej, dostępnej w aplikacji Tropciel na smartfony i urządzania mobilne.

Prace konkursowe należy wysyłać drogą mailową na adres konkurs@biblioteka.lodz.pl 31 lipca 2021 roku. Więcej szczegółów na stronie oraz regulamin konkursu dostępny na www.biblioteka.lodz.pl .

W załączniku nr 1 (poniżej) publikujemy wstęp do przygód Zuzy i Antka. Użyjcie swojej wyobraźni i stwórzcie dla naszych bohaterów przygodę. Przenieście ich w świat przeszłości, przyszłości albo do świata równoległego. Wszystko  zależy od Waszej wyobraźni.

Powodzenia!

Regulamin_konkursu_literackiego_29.04.2021.pdf