Tęczowe MeMo. Panel dyskusyjny: Jak wspierać dorastające osoby LGBTQ+?
Mediateka MEMO, ul. Moniuszki 5
Kategoria: spotkaniaTęczowy Czerwiec w MeMo to okazja do integracji, zabawy i kontaktu z tęczową kulturą, ale też do rozmowy na ważne tematy. Bycie nastolatkiem jest trudne, a dorastające osoby LGBTQ+ są narażone na dodatkowe trudności, żyjąc w kraju, który kolejny raz okazał się najsłabszy w Unii Europejskiej pod względem stanu równouprawnienia wg raportu ILGA Europe.
Jak odnaleźć się w kraju stref wolnych od LGBT, „terapii” konwersyjnych, powszechnego języka nienawiści?
Będziemy szukać odpowiedzi napytania:
Jak przetrwać szkołę jako osoba nieheteronormatywna?
Jakie rozwiązania systemowe są nam potrzebne?
Dlaczego reprezentacja i widoczność społeczności LGBTQ+ w kulturze jest tak ważna?
Jak wesprzeć swoje nieheteronormatywne dziecko?
Jak poradzić sobie z trudnościami coming outu?
Gdzie szukać wsparcia psychologicznego?
Panelistki:
Paulina Adamczyk – socjolożka, badaczka społeczna. W ramach doktoratu na Uniwersytecie Łódzkim bada szeroko rozumiany kryzys wśród dzieci i młodzieży oraz temat wsparcia w kryzysie.
Angelika Szelągowska-Mironiuk – psycholożka, psychoterapeutka pracująca w nurcie systemowym, polonistka.
Maja Gawełek – aktywistka, licealistka. Interesuje się wszystkim po trochu. Uwielbia czytać, ale nie może znieść szkolnych lektur.
Dorota Stobiecka - Dorota Stobiecka - absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Łódzkim. Od kilkudziesięciu lat zajmuje się edukacją nieformalną począwszy od działań ekologicznych, przez konkursy wiedzowe z zakresu humanistyki, po organizację polsko- niemieckiej wymiany młodzieży. Aktywistka równościowa, sojuszniczka wykluczanych. Prezeska My, Rodzice - stowarzyszenia matek, ojców i sojuszników osób LGBTQIA, działającego na rzecz widoczności i poszanowania praw społeczności. Członkini zarządu Kampanii Przeciw Homofobii.