Świętuj z nami 1 czerwca

26/05/2021

Sprawdźcie, jakie atrakcje przygotowały nasze filie z okazji Dnia Dziecka na 1 czerwca.

Biblioteka Otwarta (ul. Narutowicza 8/10) zaprasza dzieci w wieku 4-10 lat w godz. 16-18 na warsztat "Eko-lalki", można dołączyć w trakcie.

W Bibliotece Inspiracja (ul. Natalii 4) o godz. 16 na placu przed biblioteką odbędą się zajęcia  "Galeria na chodniku"- dziecięce inspiracje rysowane kredą.

Motyle na Motylowej - jeżeli pogoda dopisze, dzieci będą mogły wziąć udział w zajęciach w plenerze organizowanych przez filie nr 16 (ul. Motylowa 13) w godz. 10-18. Uczestnicy stworzą motyle dowolną techniką, do dyspozycji będą różne materiały plastyczne.

W Bibliotece Przystań (ul. Przybyszewskiego 46/48) w godz.11-16 na dzieci będą czekały: quizy, zgaduj zgadule, gry planszowe, malowanki i puzzle. Każde dziecko otrzyma symboliczny upominek.

Dzieci mogą wziąć udział także w "Bajkowej zgaduj zgaduli" przygotowanej przez filię nr 17 (ul. Mackiewicza 35). A w filii nr 19 (ul. Żubardzka 3) w godz. 16-18 w twórczym popołudniu z puzzlami.

Przypominamy także, że trwa literacki konkurs skierowany do dzieci i młodzieży z nagrodami w postaci tabletu i czytników e-booków. Mogą w nim wziąć udział „teamy” pisarskie, złożone z grupy przyjaciół czy członków rodziny. Zadaniem konkursowym jest napisanie opowiadania. Jego głównymi bohaterami są nastoletni Zuza i Antek, którzy przeżywają w Łodzi wykreowane przez autorów „wielowymiarowe” przygody w czasie i przestrzeni. Więcej szczegółów oraz regulamin dostępny na Konkurs literacki